Novinky červenec - prosinec 2008

22.12.2008 - Mank slaví narozeniny

Dnes to jsou tři roky co se narodil náš Máňa.

Jsem moc šťastný, že mi osud přivedl do cesty tak skvělého psa a spolu s ním i spoustu přátel.

S Mankem prožívám krásné chvíle a pevně věřím, že legrace bude i nadále stále dost.

Máňo, máme tě moc rádi a přejeme ti do dalšího psího života spoustu dohledaných aportů a měj prosím s námi trpělivost.

Všechno nejlepší!

MáňaMáňa

1.12.2008 - Vyšetření DKK a DLK

Dnes jsem se dozvěděla další skvělý výsledek Kerryho sourozence. Je to již předposlední zrentgenovaný pejsek z tohoto vrhu.

Tentokrát absolvoval rentgeny Knight - DKK 1/1, DLK 0/0.

Posíláme gratulaci páníčkům do Prahy! Zatím všechna zrentgenovaná "Káčka" s negativním výsledkem - celkem 8 pejsků!

22.11.2008 - První sníh

Začaly padat "bílý mouchy", z toho my páníčci nemáme vůbec radost, kluci to však vidí jinak.....

Na fotky se můžete podívat tady.

První sníh

16.11.2008 - MVP Praha

Včera jsme se zúčastnili pro nás letos poslední výstavy v Praze.

Kerry získal v mezitřídě známku výborný bez pořadí, Kendík v pracovce výborný a Kreizy v pracovce výborná 4.

Holky gratulujeme!

Blanko díky za předvedení!

9.11.2008 - Návštěva malého brášky Phalca

Včera nás navštívila Blanka s Kendíkem a Phalcem. Prožili jsme příjemné odpoledne, paničky si pěkně pokrafaly a pejsci si krásně zařádili.

Malému Phalcovi přejeme krásný život po boku milující paničky.

Na pár fotek z včerejší návštěvy se můžete podívat tady.

Kerry, Kendy, Mank, Phalco

5.11.2008 - MVP Nitra 1.11. a SVR Nitra 2.11.

O víkendu jsme zavítali na Slovensko na dvě výstavy do Nitry. V sobotu se konala mezinárodní výstava a v neděli speciální výstava retrieverů. Kerry získal v sobotu v mezitřídě známku výborný 1, CAC, čímž se stal čekatelem šampiona krásy Slovenska, v neděli taktéž v mezitřídě výborný 2, res. CAC

Kendík, v sobotu v pracovce V4, v neděli ve třídě otevřené výborný.

Kirby byl po oba dva dny vystaven v mezitřídě. V sobotu V2, res.CAC, v neděli VD3.

Gratulujeme!

Chci poděkovat šikovné handlerce Blance za perfektní předvedení Kerrouška!

Kerry a KirbyMank a Kerry

28.10.2008 - OVVR RK Libštát

Dnes jsem byl držet palce naší kamarádce Helče Kotasové a její fence LR Coralia Calenzana která se zůčastnila OVVR.

Tyto přísně, ale velmi citlivě posuzované zkoušky odchodila ve II.ceně s počtem 196 bodů. Coralka pracovala velmi svědomitě, ale občas se projevil její temperament.

Helče posíláme velikou gratulaci a Corálce podrbání za ouškem!

OVVR LibštátOVVR Libštát

28.10.2008 - Klubové podzimní zkoušky KCHLS Skála - Dolánky 25.10.

Rozjetý vlak nezastavíš!

I tak by se dala nazvat spanilá jízda Kerrouška na poli pracovním.

V sobotu jsme se zůčastnili letos pro nás posledních zkoušek. Počasí bylo sychravé a mlhavé a vůbec se nám nechtělo v tomto nečase něco dělat. Klukům se to však líbilo a bylo to na nich vidět.

Kerroušek si hned na první disciplíně krásně zaslídil, za svoji práci byl pochválen a Máňa si hned po ránu hezky zaplaval. Zkrátka kluci měli do práce chuť a byla radost oba sledovat. Máňa si ale nezapomněl udělat malou hloupost na vodění na volno a následná známka 3 nás připravila o metu nejvyšší. Touto známkou jsme se dostali mimo rozstřel, kam se nominoval Kerroušek spolu se svojí sestrou z "Káček" Klaris. A třetí do party byla fletka Ája ( Ike z Vlčích luk ) Evy Žampachové.

V rozstřelu se ukázaly zkušenosti staršího psa a zaslouženě vyhrála Ája. Kerry byl sice precizní, ale pomalejší a tak získal místo druhé a Klariska přes svoji rychlost obsadila místo třetí. Takto získal Kerroušek druhý titul CACT a Klaris res.CACT. Pro nás se tak stal sychravý a vlhký den dnem šťastným, plným radosti.

Z obou kluků máme velkou radost, protože podávají vyrovnané výkony na všech zkouškách a pevně věříme že se nám bude dařit i v příští sezoně. Naše výsledky k tomu zavazují.

Děkujeme všem přátelům i soupeřům za gratulace a projevy uznání.

Kerroušek, Máňa a jejich páníčci.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

PZ DolánkyPZ DolánkyPZ Dolánky

Foto M. Šírová

21.10.2008 - Klubové všestranné zkoušky KCHLS Třeboň 18-19.10.

Věř svému psovi!

Není to tak dlouho, co jsem dostal bláhový nápad zúčastnit se a vyzkoušet náročnost a atmosféru těchto krásných zkoušek. Příslib krásného počasí tu byl, takže nezbývalo než se těšit.

Vše vypuklo v pátek v malebném penzionu "U Emy Destinové". Vylosovali jsme si číslo 22, prý šťastné a tak jsme se ocitli na samém chvostu startovního pole. Myšlenky na taktiku se rozpustily jako pára nad hrncem a my věděli, že sobotu začneme prací na poli a odpoledne prací ve vodě.

Po ranním nástupu jsme šli na to. Sluníčko se na nás usmívalo od první disciplíny a já měl radost z toho, jaké výkony Máňa podával a představa toho, že sobotu dojdeme s úspěchem se pomalu stávala skutečností. Kromě klidu na stanovišti, kde jsme měli trochu smůlu, se nám sobota povedla. Unaveni, ale šťastni, jsme očekávali co nám přinese neděle. Bude to radost nebo smůla?

Do nedělního, též krásně slunečného dne, jsme nastoupili bohužel už jen ve dvou, protože ostatním vůdcům se v sobotu nedařilo a ze zkoušek vypadli. Disciplíny v lese byly moc hezké a terény náročné, ale Máňa byl opět rozjetý a makal jak se patří. Nakonec přišla královská disciplína. Barva. Po úvodním rituálu jsem Manka nasadil na barvu a společně se vydali vstříc lesnímu dobrodružství. Celou dobu mi hlavou běžela jedna věta, kterou mi poslala Zuzka. "Věř svému psovi". Věřil jsem. A Máňa mě dovedl až ke kusu srnčího. Rozhodčí nám zatroubili a předali zálomek. No a tím to všechno skončilo. Šťastni a dojati jsme se vrátili na Pergolu, kde na nás čekali naši přátelé, kteří nám drželi palce a dodávali morální podporu.

Tyto zkoušky jsem si nádherně užil i když mě to stálo hodně nervů a sil, ale to asi patří k tomu. Musím vyzdvihnout naprosto profesionální přístup a korektní posuzování rozhodčích, skvělé, ale náročné terény, hodny důstojnosti těchto zkoušek a hlavně přátelskou náladu, která vládla celý víkend mezi vůdci. Myslím, že mi bude velkou ctí se zúčastnit dalších zkoušek pod záštitou KCHLS.

Co říct na závěr? Zuzko, moc děkuji za radu, budu si ji pamatovat! Jiřinko, Terko a všichni ostatní, děkuji, že jste věřili, že to dokážeme. Ivo a Pájo, děkuji za domácí prostředí a servis. A na úplný konec. Máňo děkuji! Jsem na tebe moc pyšný!

Máňa - KVZPR KCHLS - II.cena 328 bodů

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

KVZ TřeboňKVZ Treboň

12.10.2008 - Klubové podzimní zkoušky KCHLS Bobrůvka 11.10.

Včera se to děly věci. Byli jsme na podzimních zkouškách v Bobrůvce u Žďáru nad Sázavou. Z ranního mlhavého a pošmourného počasí se vyklubal krásný den plný překvapení. S Máňou jsem nastoupil sebejistě, ale hned na první disciplíně jsem byl vrácen na zem, protože Máňův způsob práce zdál se mi poněkud nezvyklý. A nebyl by to Mank, kdyby v tom nepokračoval. Zkrátka, prolezli jsme v I.ceně, ale jen tak tak.

Zato Kerroušek nasadil laťku hodně vysoko hned u první disciplíny a předvedené slídění se rozhodčím moc líbilo. S touto jistotou pak šlapal celé zkoušky. A nečekané se stalo skutečností. Z celých zkoušek zůstali jen 2 psi, kteří měli plný počet bodů a tak si to Kerroušek rozdal v rozstřelu s fletím kolegou. A jak myslíte že rozhodčí tento duel posoudili? Kerry nejenže získal titul CACT, ale stal se i celkovým vítězem zkoušek.

Jsme neskutečně šťastni! Těšíme se na oslavu s přáteli a na setkání při dalších takto úspěšných akcích.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

KPZ BobrůvkaKPZ Bobruvka

10.10.2008 - Evropská výstava psů Budapešť 4.10.

Této výstavy jsme se osobně nezúčastnili, ale i zde měla "Káčka" své zastoupení. V mezitřídě se vystavovali Kenny a Kirby a dostali se do užšího výběru šesti nejlepších pejsků se známkou výborný. Posíláme obrovskou gratulaci Petře a Táně!

29.9.2008 - Kerry na prázdninách

Protože jsme byli na dovolené, dali jsme Kerrouška na "prázdniny" do Prahy k Soukupům. Mank byl doma, užíval si zaslouženého volna. Blanka s Kerrym nezahálela a vzala ho na 3 výstavy. Nejprve 20. a 21.9 na klubovky RK do Brna, kde první den vyběhali V2, res.CAC a druhý den známku výborný. Tuto neděli byli na MVP v Českých Budějovicích, kde získali opět překrásné V2, res.CAC. Kerroušek byl u Soukupů jako v bavlnce. Blanko díky!!!

A jak dopadli sourozenci? Na klubovkách Kendy V, V3, Kenny 2x V, Kreizy V3, Kirby V4. Na mezinárodce Kendy V1, CAC, CACIB. Všem posíláme gratulaci!

Ještě jedna novinka, Kerryho taťka Gryff se stal všestranným psem "U". Tyto náročné zkoušky dokončil v I.ceně! Helenko moc gratulujeme!

Kerry 2x V2, res.CACBráškové

14.9.2008 - Klubové podzimní zkoušky KCHLS Vacíkov

Když se daří, tak se daří! K tomu není co dodat.

V sobotu absolvoval své první podzimní zkoušky Kerroušek a pod vedením paničky je dokončil na výbornou v I.ceně, jen s jedinou trochu přísnou 3 ze slídění. Nervozita z nich celkem rychle opadla a na výkonu a radosti z práce to bylo znát. Tyto důležité zkoušky si oba krásně užili.

A jak dopadl Máňa? I Mank si zkoušky s páníčkem náležitě vychutnal a šlapal jako hodinky, tedy na samé 4. Tímto moc hezkým výkonem se kvalifikoval až do rozstřelu. Tam nás štěstí bohužel opustilo a proto jsme se museli poklonit před vítězem, který nás zaslouženě porazil. Přesto jsme získali titul res.CACT, ze kterého máme obrovskou radost. Pevně věříme, že nás i příště štěstí neopustí a i my se budeme radovat z mety nejvyšší.

Těšíme se, že tento skvělý víkend náležitě oslavíme s našimi přáteli, protože Kerrouškovi i Máňovi výkony nás k tomu přímo vyzývají.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

14.9.2008 - Narození štěňátek 10.9.

A už je to tady, Kerrymu se narodili ve středu mladší sourozenci, 8 brášků a 2 sestřičky. Přejeme jim do života jen to nejlepší, pevné zdraví, plné mističky a hlavně milující páníčky. Volných je již jen několik pejsků! Bližší informace zde.

ŠtěňátkaŠtěňátka

6.9.2008 - Podzimní zkoušky - OMS Semily

Tuto tropickou sobotu jsem s Máňou absolvoval Podzimní zkoušky v Újezdě pod Troskami. Na tyto zkoušky jsme se moc těšili pro skvělou atmosféru a výbornou kuchyni, kterou připravili místní myslivci. Den byl krásný slunečný, ale vedro se záhy stalo úmorné, jak pro psy, tak pro vůdce. Nás však počasí nezlomilo a celé zkoušky jsme odchodili na samé 4, jen malé zaváhání na vlečce srstnaté nám přisoudilo přísnou 3. To, že jsme ve skupině malých plemen byli nejlepší jsme věděli hned po skončení disciplín, ale že se staneme celkovými vítězi zkoušek nás při závěrečném vyhlašování doslova zaskočilo!

Máňa se stal celkovým vítězem podzimních zkoušek! Máme co slavit, Máňo jsi borec!!!

PZ Újezd p.T.

5.9.2008 - Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 30.8.

MVP v MB jsme se osobně nezúčastnili, ale Kerryho sourozenci zde měli své zastoupení. V mezitřídě se vystavoval Kendy získal výborný 2, res.CAC, hned za ním se umístil Kenny - výborný 3. Klaris, taktéž v mezitřídě, výborná 3. Gratulujeme!

27.8.2008 - III. Jihočeské derby 23.-24.8.

Tento víkend jsem s Máňou absolvoval svoje první dvoudenní zkoušky. Byly to podzimky a vodní práce. Sešla se nás celá parta Chlupaťáků, kterým šlo také o jedno, poprat se o dobré umístění a zkoušky absolvovat co nejlépe. A všem se to také podařilo!

A jak jsme dopadli my? Z vylosovaného čísla 6 se nakonec vyklubalo i celkové 6 umístění. Podzimky jsme prošli na samé 4, a tak jsme tajně doufali, že budeme na špici i druhý den, ale nervozita a drobné zaváhání na slídění v rákosí a klidu na stanovišti nás odsoudilo mimo medailové pozice. Ale i tak máme obrovskou radost! Máňo, jsi šikula!

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se na našem úspěchu podíleli. Helče Kotasové, Honzovi Bromovi, Karlovi Jedličkovi, Jiřince Kantorové a všem dalším, kteří nám upřímně fandili a drželi pěsti. Děkuji!

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

III.Jihočeské derbyIII.Jihočeské derby

20.8.2008 - DKK, MVP Bratislava

Jedna skvělá novinka! Již 7 "Káčko" bylo zrentgenováno. Tentokrát fenka Kessi a jako ostatní sourozenci má DKK negativní. Posíláme gratulaci majitelům, Ivče a Helče!

A ještě několik fotek z našeho úspěšného výstavního tažení na Slovensku.

Naše Slovenská výstavní výprava - Týnka, Kendy, Kerry, Mank, Abby, Babu, GuessGuess, Týnka, Kerry, KendyKerroušek

18.8.2008 - Mezinárodní výstavy psů Bratislava 16.-17.8.

Tento víkend jsme se zúčastnili MVP v Bratislavě. A jak jsme dopadli? Mank získal po oba dva dny známku výborný 2, res.CAC, v sobotu ve třídě pracovní, v neděli ve třídě otevřené. Kerry se vystavoval ve třídě mladých. V sobotu si vyběhal známku výborný 2 a v neděli, chvíle napětí, výborný 1, CAJC a následně ještě vítěze plemene, titul BOB. Máme velikááánskou radost!!!

Blanko moc děkuji za perfektní předvedení Kerrouška!

Kendík, po oba dva dny v mezitřídě V1, CAC a hned za ním další bráška Kirby, také v sobotu i v neděli, V2, res.CAC.

A ostatní "Chlupaťáci" si také vedli skvěle, na jejich výsledky se můžete podívat na stránkách "Chlupatého štěstí".

Všem gratulujeme!

KerryMank a Kerry

13.8.2008 - Kerry je uchovněn!

31.7.2008 byl Kerry zařazen mezi chovné psy. Registrován pod číslem 13/GR/08.

26.7.2008 - SZVP - Semily

Dnes se páníček s Mankem zúčastnili Speciální zkoušky z vodních prací pořádané OMS Semily konané v Záhoří. Máňa si vedl výborně. Všechny disciplíny odchodil ve 4, jen 3 z práce v rákosí a z chování na stanovišti (páníček mu nevěřil a tak si ho nechal připoutaného na řemeni). Skončili v I.ceně, celkem obdrželi 131 bodů. Od pánů rozhodčích získali zhodnocení: Pes výborných loveckých vlastností, vůdce zkušený, pes velmi dobře předveden. Máme velikou radost!

SZVPSZVPSZVP

22.7.2008 - Národní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu na NVP v MB Kerry v konkurenci 13 přihlášených psů, pod vedením handlerky Blanky, získal krásný posudek a známku výborný 4. Kendík v mezitřídě v konkurenci 11 psů známku výborný 3. Klariska v konkurenci 22 fen známku výborná.

Blanko děkuji za předvedení, moc vám to spolu jde!

Ale největšího úspěchu dosáhl Manka tatínek Oran z Javořických kopců, když získal, opět pod vedením Blanky, nejprve ve třídě vítězů V1, CAC, poté titul Národní vítěz, následně BOB a ještě nakonec v odpoledních soutěžích vítěze skupiny číslo 8 - BIG.

Ivčo móóóc ještě jednou gratulujeme!

Kerry a KendyOskárek

13.7.2008 - ZV, Vlkov, Wroclaw, KSVP Dunajovice

Co se dělo nového? Za posledních 14 dní se toho událo docela dost.

28.6. jsem se s Kerrym zúčastnila Zkoušek vloh pořádaných OMS Jablonec n. N. konaných v Rychnově u Jbc. a Kerry si vedl víc než dobře. Všechny disciplíny jsme odchodili ve 4, jen z vodění máme 3, celkem 168 bodů. Byli jsme ve skupině malých plemen, kde jsme celkově skončili na 2. místě ( 3 retrievři, 1 jezevčík a 3 teriéři ). Od pánů rozhodčích jsme získali zhodnocení psa: Kvalitní radostně pracující pes, dobře vedený svojí vůdkyní.

ZV diplomZV tabulka

Hned po skončení zkoušek jsme se vydali na týdenní výcvikový pobyt do jižních Čech do malé vesničky Vlkov. Celý týden jsme poctivě cvičili převážně na vodní práce. Po celý týden probíhala soutěž páníčků a v pátek cvičné zkoušky pro pejsky ve kterých Kerry skončil se samými 4, jen z handlingu na poli 3 a Mank získal samé 4 a tím se dostal do rozstřelu. V rozstřelu skončil na 3 místě, kdy před ním skončila fenka FCR Ája se svojí paničkou Evou Žampachovou a na prvním místě se umístila Blanka s Kendíkem. Gratulujeme.

Děkujeme Ivče Maříkové, výcvikářům a vůbec všem z Chlupatého štěstí za super týden. Díky nemělo to chybu!!!

V sobotu po příjezdu domů jsme stihli akorát vykoupat oba naše pesky a v neděli 6.7. ráno vyrazit společně s Blankou a Kendíkem na výstavu do Polské Wroclawi. A dopadlo to výborně. Kerry získal ve třídě mladých V1 - nejlepší mladý, tím se stal čekatelem Polského Junior šampióna. Mank ve třídě pracovní získal V1. A nejlépe dopadl Kendy, který nejenže mezitřídu vyhrál, ale posléze si vyběhal Národního vítěze a nakonec ještě BOB. Gratulujeme!

Děkuji Blance za perfektní předvedení Kerrouška.

KerryKendy

Tuto sobotu 12.7. se konaly Klubové zkoušky - speciální vodní práce v Dunajovicích, kterých jsme se osobně nezúčastnili, ale byli na nich Kerryho sourozenci Kendy a Kreizy. Kreizy šla na první cenu, ale bohužel poslední disciplína, handling z vody, kde jí druhou kachnu odfoukl vítr až pod břeh, ji odsunula limitní známkou do třetí ceny. Kendy odchodil celé zkoušky ve 4, jen z přinášení má 3. GRATULUJEME !!!!!