Novinky červenec - prosinec 2009

31.12.2009 - Štěňátka z Knovízské doliny

Včera odjeli k novým páníčkům Atar a Atrey, oba budou bydlet v Ostravě. Stále ještě jsou volní ADAR, AKIM, ARCHIE a AŠAR!

Malá ALLISON má už svoje stránky. A tady jsou fotky ARLETKY z nového domova.

Štěňátka Štěňátka Štěňátka

29.12.2009 - Štěňátka

Včera jsme se byli podívat na Kerryho a Natálky štěňátka, kterým bude ve středu 9 týdnů.

Všechny fenečky a jeden pejsek už jsou u nových páníčků, zítra odchází další 2 pejsci. STÁLE JEŠTĚ JSOU VOLNÍ 4 PŘEKRÁSNÍ PEJSCI!

Štěňátka Štěňátka

PF 2010

22.12.2008 - Mank slaví narozeniny!

Je to až neuvěřitelné, ale jsou to už 4 roky co se narodil náš Máňa.

Maňulko, přejeme Ti do dalších let hodně zdravíčka, spoustu dohledaných aportíků, hodně společného řádění s Tvým kámošem Kerrouškem!

Všechno nejlepší!

MáňaMáňa

Na Rajčeti nové fotky z "mrazivé" procházky. Koukněte tady.

19.12.2009 - Štěňátka

Ve středu jsem se byla podívat na Kerryho štěňátka, kterým už je 7 týdnů. Celý vrh je velice vyrovnaný a štěňátka jsou nádherná! Nafotily jsme portrétky a postoje jednotlivých štěňátek, které najdete v odchovech.

Stále jsou ještě volní pejsci, proto zájemci neváhejte a kontaktujte chovatelku Ivanu Němcovou.

Tel.: +420 774 963 263, e-mail: iwana.nemcova@seznam.cz. Další informace naleznete na stránkách CHS z Knovízské doliny.

Ašar s maminkou Kukíno s kocourem

15.12.2009 - Nové fotoalbum

Na Rajčeti přidány nové fotky z podmořského světa z naší dovolené v Egyptě. Koukněte tady.

MFTR

14.12.2009 - Úspěšné zakončení letošní sezóny!!!

Včera jsem se s Kerrym zúčastnila posledních letošních zkoušek a to Mezinárodního Field Trial retrieverů v Třeboni. Počasí bylo poeticky zimní, sněžilo po celou dobu a teploměr ukazoval něco málo pod nulu. Kerry pracoval na výbornou! Celé zkoušky odchodil s jedinou 3 a celkové 3 místo a titul CACT, bylo důstojným zakončením letošní sezony!

MFTR Třeboň - Bažantnice PRATR - Kerry Chlupaté štěstí - I.cena 186 bodů - CACT, kompletní výsledky zde.

MFTRMFTR

Foto: M.Šírová - KCHLS

Na národní výstavě psů v polské Nowe Rudě se minulý týden vystavovali tři Kerryho sourozenci. Kreizy ve třídě pracovní získala ocenění výborná 1, CWC, čímž splnila podmínky pro získání titulu Polský šampion krásy! Kendy, také ve třídě pracovní, získal známku výborný 1, CWC a Phalco skončil ve třídě mladých jako výborný 2. Na Slovensku v Nitře se na dvoudenní výstavě předvedl další Kerryho sourozenec Kirby. V sobotu získal ocenění výborný 2 res. CAC a 2. den výborný 3, po oba dny ve třídě pracovní.

Všem posíláme gratulaci!

27.11.2009 - Štěňátka

Štěňátkům z Knovízské doliny jsou 4 týdny a všechna už mají svá jména.

Holčičky se jmenují ANNIE, ALLISON a ARLETA, kluci jsou ATREY, AŠAR, ADAR, ARAMIS, ATAR, ARCHIE a AKIM.

Natálka Natálka

24.11.2008 - Vyšetření DKK a DKL

Poslední Kerryho sourozenec byl zrentgenován! Ve věku 2,5 let byl vyšetřen pejsek Kvido Chlupaté štěstí - DKK 0/1, DLK 0/0. Byl posouzen MVDr.Šebkem. Gratulujeme majitelům a chovatelkám Ivče Maříkové a Heleně Chvalovské!

Všech 9 štěňat z vrhu "K" bylo vyšetřeno na dispalazii a všichni jsou negativní!!!

20.11.2009 - Štěňátka

Ve středu bylo štěňátkům z Knovízské doliny 21 dní. Všechna štěňátka už běhají a baští z mističky.

Nové fotky v odchovech a na stránkách CHS z Knovízské doliny.

Natálka

18.11.2009 - Štěňátka

Šikovná Corynka (Cory od Syenitových skal) na výletě.

Cora

12.11.2009 - Štěňátka

Včera bylo štěňátkům z Knovízské doliny 14 dní. Všechna už koukají na svět a pokoušejí se o první krůčky.

Několik fotek v odchovech a na stránkách CHS z Knovízské doliny.

Natálka

11.11.2009 - Štěňátka

Štěňátka rostou jako z vody..... Za fotky děkuji majitelům.

CoraViktorkaBella AnnBenji a Bilberry

8.11.2009 - Štěňátka

Ve středu bylo štěňátkům 7 dní, pěkně přibývají na váze, mají krásný černý pigment. Jezevčík Kukíno pomáhá s péčí o štěňátka!

Další fotky v odchovech a hlavně na stránkách CHS z Knovízské doliny.

Natálka

8.11.2009 - MVP Praha

Včera na MVP v Praze si Princ Damián Chlupaté štěstí vyběhal již 3 titul CAJC, čímž splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion ČR a následně ještě získal titul BOB Junior. Kendy si vyběhal ve třídě pracovní známku výborný a 3 místečko. Chunny Chlupaté štěstí vyhrál třídu šampionů, získal titul CAC, čímž dokončil prestižní titul GRANDŠAMPION ČR a ještě si vyběhal další CACIB! Posíláme obrovskou gratulaci!

31.10.2009 - Nové fotoalbum, KPZ Bobrůvka

Přidáno nové fotoalbum z OVVR v Libštátě. Koukněte tady.

Na klubových podzimních zkouškách v Bobrůvce, kde Kerry loni získal svůj první titul CACT a vítěze zkoušek, se letos předvedli jeho sourozenci. Vrhový bratr Kendy si odvezl titul CACT, mladší, teprve 13 měsíční sestřička Princess Jackie titul res.CACT a bráška Phalco skončil jako 3 nejlepší zlatý retriever! Posíláme gratulaci vůdkyním!

29.10.2009 - Štěňátka

Včera se Kerrymu a Natálce narodilo 10 štěňátek - 7 pejsků a 3 fenečky. Porod proběhl bez komplikací a velice rychle.

U štěňat předpokládáme pevné zdraví, výborné lovecké vlohy a kvalitní exteriér!

Zájemci o štěňátka ze spojení Ch Natali od Kovářovské Hůrky "U" a Ch Kerry Chlupaté štěstí kontaktujte chovatelku Ivanu Němcovou,

tel.: +420 774 963 263, e-mail: iwana.nemcova@seznam.cz . Další informace naleznete na stránkách CHS z Knovízské doliny.

NatálkaNatálkaNatálka

29.10.2009 - MVP České Budějovice, OVVR Libštát

Na MVP v Českých Budějovicích se poprvé předvedl 4 měsíční pejsek Buck Enzo Golden Sirius ze spojení Kerry a Annettka a ve třídě štěňátek si vyběhal známku velmi nadějný, pořadí se nezadávalo. Kerryho maminka Victoria Chlupaté štěstí ve třídě šampionů V1, CAC, čímž dokončila prestižní titul GRANDŠAMPIÓN ČR. Kerryho sourozenci Princ Damián, Phalco a Kendy si vyběhali známku výborný a Damián k tomu ještě přidal třetí místečko. Z polského Zabrze si Kirby Chlupaté štěstí odvezl další titul CWC.

Včera jsme se byli podívat a hlavně fandit na OVVR v Libštátě. OVVR skládali Phalco a Princ Damián Chlupaté štěstí. Oběma se to povedlo a OVVR úspěšně dokončili! Setkali jsme se s kamarády, počasí se také vydařilo a tak co si více přát.

Všem gratulujeme jak k výstavním, tak k pracovním výsledkům!

Buck Enzo

25.10.2009 - Černostudniční pohár 24.- 25.10.

Před časem jsem nahlásila výstavu v Budějovicích a až po druhé uzávěrce jsem zjistila, že se ve stejném termínu, jen malý kousek od nás koná Černostudniční pohár. Dlouho jsem se nerozhodovala a účasti na zkouškách jsem dala přednost před výstavou. Černostudniční pohár byl vypsán jako CACTový pro jagdteriery a skládal se z barvářských zkoušek podle řádu jezevčíků, teriérů a barvářských zkoušek honičů. V sobotu za velice chladného a mlhavého počasí jsme se společně s Helčou Kotasovou a Borgem vydali na barvářky. Kerry začal hned po ránu následováním, známka 4 a 17 hodin starou barvou, ze které jednou sešel - 3. Následovalo vodění - 4 a odložení - 4 a jako poslední jsme šli na naháňku - 4. Rozhodčí byli po celou dobu zkoušek z výkonů obou retrieverů velice nadšeni, dokonce Kerryho naháňka byla označena jako jedna z nejlepších. Byli jsme pochváleni za výbornou poslušnost a souhru vůdce se psem!

A druhý den už nás čekaly barvářské honičské zkoušky. Na těchto zkouškách není nakapána barva, ale je našlapána stopa prasečími spárky, nejméně 3 hodiny stará a 600 kroků dlouhá. Tentokrát jsme začali odložením, které je na těchto zkouškách 10 minutové - 5 minut, výstřel a dalších 5 minut, známka 4 a chůzí na volno - 4. No, a potom už následovala šlapaná stopa a chování u střelené zvěře. Tam jsme byli ohodnoceni na obou disciplínách známkou 2. Ze stopy Kerry dvakrát sešel a u kusu se choval jako správný retriever, divočáka dohledal, očuchal, začal olizovat a tím to skončilo, ani ho nezaštěkával, ani nekousal. Ale i tak to byl veliký úspěch, protože nácvik na stopu jsme měli možnost cvičit pouze s jelením spárkem a tak stopa divočáka byla pro Kerryho premiérová až na zkouškách. Mám z Kerrouška velikou radost, že předvedl tak pěknou práci a že ukázali společně s Borgem, že i retriever dokáže plnit takovéto disciplíny.

Zkoušky byly perfektně připravené, terény nádherné, posuzování rozhodčích přísné a korektní. Počasí se v neděli také umoudřilo a sluníčko nás provázelo celý den, no zkrátka moc se nám Černostudniční pohár líbil! A tak bych chtěla poděkovat OMS v Jablonci nad Nisou za možnost zúčastnit se těchto úžasných zkoušek.

Kerry Chlupaté štěstí - BZT+J - I.cena 110 bodů, BHT+J - II.cena 164 bodů!

Černostudniční pohárČernostudniční pohár

Foto: OMS Jbc

18.10.2009 - Štěňátka

Holčičkám v CHS Od Syenitovych skal bude 7 týdnů, jsou naočkované a načipované.

AlettaAletta

18.10.2009 - MSR 3.- 4.10, WDS Bratislava 10.- 11.10., NVP Brno 17.10.

Po kratší pauze přinášíme aktualizace posledních několika dní a že se toho zase událo! Tak to vezmeme pěkně popořádku.

Ve středu 30.9. jsme byli osloveni zda se chceme s Mankem zúčastnit Mezinárodní soutěže retrieverů. Na tuto prestižní soutěž pořádanou jednou za rok, se pejsci musí kvalifikovat složením všestranných zkoušek v předchozím roce. No a postupným odhlašováním již přihlášených pejsků přišla řada na Manka, který loni dokončil všestranky v II. ceně. A tak jsme se v pátek 2.10. vypravili do Chlumu u Třeboně, kde letos MSR pořádal KCHLS. Po slavnostním zahájení jsme si vylosovali číslo 2, což pro nás znamenalo v s sobotu práci na poli a ve vodě a v neděli velký a malý les. Mank si vedl výborně, celé zkoušky odchodil ve 4, jen na čtverci v lese a poslušnosti na poli schytal 3 a bohužel ze slídění s dohledávkou a markingu 2, což je odsunulo do II.ceny. Počasí nám přálo, pro zkoušky jako stvořené a po celou dobu vládla příjemná atmosféra mezi vůdci. Tyto náročné zkoušky již potřetí vyhrál pan Hoff z Polska. Gratulujeme!

III. Mezinárodní soutěž retrieverů - Cyrus od Táborských Dvořáků - II.cena 336 bodů, kompletní výsledky zde.

MSRMSR

Foto: M.Šírová - KCHLS

O týden později jsme se vypravili na již dlouho plánovanou světovou výstavu psů v Bratislavě. V sobotu ráno jsme vyrazili s velkou časovou rezervou, já s Kerrym, Danča s Rozárkou a po cestě jsme nabrali Ivču s Mikem a Ladynkou, směr Bratislavské výstaviště. Dopravní zácpa se nekonala, ale nějaké mouchy tato prestižní výstava přeci jen měla.... A jak jsme si vedli? V sobotu na klubové světové výstavě kde jsem měla Kerryho přihlášeného do třídy pracovní, si vyběhal překrásný posudek a známku výborný. To samé se opakovalo i v neděli na světovce, znovu bezchybný posudek a známka výborný. Rozárka Chlupaté štěstí dosáhla úžasného úspěchu v sobotu VN1, v neděli VN2. Mike v sobotu VN, v neděli VN4 a Ladynka po oba dva dny VN. Holky ještě jednou gratuluji!

Na obou výstavách se také předvedl Kerryho dědeček Ch Xanthos Gryffindor, je to překrásný temperamentní zlatý pes. Po oba dva dny se vystavoval ve třídě šampionů. V sobotu tuto třídu vyhrál a v neděli skončil výborný. Jsem moc ráda, že jsem mohla tohoto impozantního psa vidět na vlastní oči.

WDS

Tuto sobotu se konala Národní výstava psů v Brně, my jsme se jí osobně nezúčastnili ale Kerryho sourozenci tam měli své zastoupení. Princ Damián získal svého druhého CAJCE a ještě titul BOB Junior, Phalco výborný 3, Princess Jackie výborná, Kendy výborný 3. Všem gratulujeme!

30.9.2009 – Nový odkaz

Přidán nový odkaz na chovatelskou stanici z Knovízské doliny, kde očekáváme koncem října narození štěňátek Kerryho a Natálky.

30.9.2009 – I. Severočeské derby retrieverů, KV RK Konopiště

O víkendu jsme se zúčastnili hned dvou akcí. V sobotu jsme se rozdělili, panička s Kerrym jela na KV RK na Konopiště a Mank s páníčkem na SČ derby retrieverů.

Kerry si na Konopišti ve třídě pracovní vyběhal bezchybný posudek a známku výborný. Na výstavě se předvedlo hned několik Kerryho mladších sourozenců „Péček“. Nejlépe dopadl Philipp který získal ve třídě mladých titul CAJC, čímž se stal čekatelem šampiona krásy mladých, hned za ním skončil Princ Damián, Sandy (Pierce) výborný, Princess Jackie také výborná. Gratulujeme! Ostatní výsledky chlupaťáků tady.

A jak si vedl páníček s Mankem na zkouškách? V sobotu si vylosovali vodní zkoušky které došli se dvěma 3, v neděli se jim bohužel nezadařilo a na podzimkách vypadli. Tohoto derby se také zúčastnil Kerryho bráška Kendy, který podzimky také nedokončil, ale vodní zkoušky došel s jedinou 3 a získal titul CACT. Je to již čtvrté „Káčko“ které se stává čekatelem šampiona práce. Gratulujeme!

21.9.2009 - Štěňátka

Dnes jsme se dozvěděli úžasnou novinku a to, že Kerry bude tatínkem. Krytí FTCh Natali od Kovářovské Hůrky "U" bylo úspěšné a tak koncem října očekáváme narození štěňátek!

Chovatelka Ivana Němcová - tel.: 774 963 263, e-mail: iwana.nemcova@seznam.cz - chovatelská stanice z Knovízské doliny.

Natali a Kerry

21.9.2009 - Všestranné zkoušky Třeboň 19.-20.9.2009

O víkendu jsme se zúčastnili Mezinárodních všestranných zkoušek přinášení retrieverů, pořádaných KCHLS v Třeboni. Zkoušky se poprvé, pro velký zájem, konaly dvoje najednou, každé měly své rozhodčí a své terény. Celkem se zúčastnilo 32 psů! Zkoušky byly výborně připravené, terény pěkné a náročné, hodny těchto prestižních zkoušek. Nám se bohužel tentokrát nezadařilo, Kerry vypadl už v sobotu, Mank v neděli, ale i přesto jsme si víkend pěkně užili. Všem kteří tyto náročné zkoušky došli, patří velká gratulace!

15.9.2009 - Štěňátka

Holčičkám v CHS Od Syenitovych skal bylo 14 dní, všechny už koukají na svět.

Zájemci o štěňátka ze spojení Aletta od Syenitových skal a Kerry Chlupaté štěstí kontaktujte chovatelku Bc. Ivu Sieberovou,

tel.: +420 608 847 675, e-mail: odsyenitovychskal@volny.cz. Další informace naleznete na stránkách CHS Od Syenitovych skal.

Aletta

14.9.2009 - Podzimní zkoušky, výstava Polsko

Původně jsme se chtěli na podzimní zkoušky do Vacíkova jet podívat jen jako diváci a fandové Chlupaťáků, ale protože bylo ještě volné místo, tak jsme přihlásili Manka. Mank si páníčka náležitě vychutnal, na markingu mu předvedl něco ze svého umění, co dokáže snad jen on .... Zkoušky došel ve II. ceně. Ostatní se vedli skvěle! Dany Chlupaté štěstí, který měl svoji zkouškovou premiéru došel s jedinou 3 ze slídění, Luckas Chlupaté štěstí také s jedinou 3 a to z vodění. A teprve roční Princess Jackie Chlupaté štěstí došla své první zkoušky s jedinou 3 z markingu! Arwen z Fatkovského dvora I.cena. Moc vám všem gratulujeme!

V neděli na RK podzimních zkouškách v Těšanech excelovala Kreizy Chlupaté štěstí, když došla na samé 4, získala titul CACT, vyhrála rozstřel a stala se vítězem zkoušek. Niko moc gratulujeme!

Na NV Golden retrieverů v Polském Chorzówě si Kendy Chlupaté štěstí vyběhal ve třídě pracovní V4, Phalco Chlupaté štěstí ve třídě mladých V2. Blanko gratulujeme!

Vacíkov

Foto: M.Šírová - KCHLS

8.9.2009 - Štěňátka

Holčičkám v CHS Od Syenitovych skal je 9 dní a mají už svá jména, Cassie, Catty a Cory od Syenitových skal.

Na fotky koukněte tady.

Aletta

Fotky štěňátek Golden Sirius z nových domovů. Bára na fotce se svou spolubydlící.

BáraRonyBára

31.8.2009 - Narození štěnátek

Dnes ráno jsem se dozvěděla úžasnou novinku a to, že štěňátka Alettky a Kerryho už jsou na světě, narodily se 3 překrásné slečny! Na fotky koukněte na stránky CHS Od Syenitovych skal. Holčičkám přejeme do života všechno jen to nejlepší!

AlettaAletta

31.8.2009 - Novinky z uplynulého týdne

26. a 28.8. Kerry nakryl krásnou fenku, šampionku práce Natali od Kovářovské Hůrky "U". Asi za 25 dní budeme vědět zda bylo krytí úspěšné. Chovatelka Ivana Němcová - tel.: 774 963 263

Natali a Kerry

A teď trochu pracovního zpravodajství. 29.a 30.8 jsme se s našimi pejsky zúčastnili 1. Jihomoravského derby ve Věchnově. Kerry v sobotu nastoupil na podzimky a Mank na vodky, v neděli se kluci prohodili. Mank bohužel vodní zkoušky nedokončil, když na obávané disciplíně, dohledávce pohozené kachny, nestihl časový limit. V neděli došel podzimní zkoušky s jedinou trojkou. Kerroušek šlapal na jedničku, jako jediný došel na samé čtyřky po oba dva dny. Rozstřel na podzimkách vyhrál a získal titul CACT a na vodních zkouškách skončil jako druhý s titulem res.CACT a stal se Vítězem 1. Jihomoravského derby o Pohár starosty Bystřice nad Pernštejnem, čímž se nominoval příští rok na MZPR!

JM derby se také zúčastnili Kreizy a Kenny Chlupaté štěstí. Kreizy došla podzimní zkoušky s jedinou trojkou, Kenny bohužel vypadl. Na vodkách skončila Kreizy kvůli limitní známce v II. ceně, Kenny skončil s jedinou trojkou. Holky gratulujeme!

VěchnovVěchnov

Foto: Mgr. Jaroslava Eisertová - KCHLS

Všestranných zkoušek na Slovensku se zúčastnili naši kamarádi Helča Kotasová s Borgem Calenzana a dopadli skvěle!!! Borgo získali titul CACT a stal se vítězem skupiny malých plemen - vítězem Poháru Zemplína. Gratulujeme!!!

V sobotu na MVP v Mladé Boleslavi získal Kerryho mladší bráška Princ Damián titul CAJC a nejlepší mladý pes, čímž se stává čekatelem junior šampiona ČR. Na výstavě se také předvedla Kerryho maminka Victoria Chlupaté štěstí a vyběhala si ve třídě šampionu V2, res.CAC. Na MVP v Polském Bialystoku získal Kendy titul CWC, čímž splnil podmínky pro udělení Polského šampiona krásy. Gratulujeme!

26.8.2009 - Jak Máňa vypálil všem rybník, aneb krátké povídání o Poháru Světa myslivosti ...

Tak jsme se zase vydali na zkoušky. Tentokrát do malebné vísky Malešov u Kutné Hory. Počasí bylo opět nádherné, ba přímo tropické. Účast hojná, protože zkoušky byly vypsány jak pro retrievery, tak pro slídiče.

Sobota byla pro nás ve znamení podzimních zkoušek. Pracovalo se na vyprahlém a sluncem vypáleném strništi. Kluci však pracovali neúnavně a oba došli s plným počtem bodů. Tím se dostali až do rozstřelu spolu s Dastym Chlupaté štěstí a fenkou LR pana Wladyslawa Hoffa z Polska. Dasty se nakonec vklínil mezi Kerryho a Manka, Kerry podzimky vyhrál a Máňa skončil třetí.

Neděle byla zajímavější. Začalo se klidem na stanovišti, který byl pro Manka vždy noční můrou. Nic zlého se však nestalo a my pokračovali na plný plyn. Kerry však chytil dvě trojky, bohužel díky chybě paničky, která se nechala trochu ukolébat a ztratila koncentraci. Zato Máňa pracoval až do konce bez chybičky a tak se opět dostal do rozstřelu, tentokrát s mladší fenkou GR. A tam se vše rozhodlo. Mank se stal vítězem zkoušek a získal svůj první titul CACT. Ale větší překvapení přišlo později. Po celkovém součtu bodů z obou zkoušek se stal Mank i celkovým vítězem poháru Světa myslivosti!

Myslím, že si mě Mank opravdu vychutnal, když jsem závěrečnou řečí děkoval všem, kteří nám drželi palce, všem těm kteří se v čele s Ing. Horynou postarali o organizaci těchto krásných zkoušek. Příští rok se určitě přihlásíme znovu, už kvůli obhajobě tohoto nádherného Poháru.

MalešovMalešov

Foto: M.Šírová - KCHLS

18.8.2009 - Pohár Světa myslivosti Malešov, MVP Bratislava

O víkendu jsme se zúčastnili s oběma pejsky 6. ročníku poháru Světa myslivosti pořádaný KCHLS v Malešově.

A jak jsme dopadli? V sobotu na podzimních zkouškách získal Kerry plný počet bodů, rozstřel vyhrál a získal titul CACT. Mank v rozstřelu skončil na krásném 3 místě. V neděli na vodních pracích Kerry skončil se 2 trojkami. Mank došel na samé 4, rozstřel vyhrál, získal svůj první titul CACT, čímž se stal čekatelem šampiona práce. Ale největší úspěch nás teprve čekal a to Mankovo celkové vítězství 6. ročníku poháru Světa myslivosti!!! Kerry skončil na krásném 5 místě.

V Bratislavě na Mezinárodní výstavě psů si Kerryho bráška Kirby Chlupaté štěstí vyběhal po oba dny titul res.CAC. Gratulujeme!

Pohár světa myslivosti

10.8.2009 - IV. Jihočeské derby retrieverů, NVP v Polském Zakopanem

Jihočeského derby ve Vlkově se zůčastil Kerryho bráška Kenny Chlupaté štěstí. Vodní zkoušky dokončil v I.ceně s jedinou 3. A na podzimních zkouškách získal titul res.CACT.

Gratulujeme majitelce Petře a vůdkyni Terezce!

A ještě jedna výstavní novinka z minulého týdne. Kirby Chlupaté štěstí získal na národní výstavě psů v Polském Zakopanem titul CWC, čímž se stává čekatelem Polského šampiona krásy!

Gratulujeme Kirbymu a jeho paničce!

3.8.2009 - Kerry bude podruhé tatínkem! Pracovní víkend - KSZVP Bříšťany, KPZ Cidlina - Měník.

Dnes odpoledne jsme se dozvěděli úžasnou zprávu a to, že Aletta od Syenitových skal "U" je březí!

Na přelomu srpna a září očekáváme narození štěňátek!

Kerry a Aletta

Měly to být jenom vodky....

Na tento víkend jsem se moc těšil, že si užiji zkoušky z pozice diváka, protože Kerry nastupoval na svoje první vodky pod vedením paničky. No a já u toho nesměl chybět. Předpověď počasí byla správná a sluníčko se na nás smálo od božího rána. Co smálo, doslova nás objímalo.

Po tradičním nástupu a zahájení se pejsci s vůdci rozešli po skupinách na jednotlivé disciplíny. Kerry začal dohledávkou pohozené kachny. Tato zdánlivě jednoduchá disciplína se stala osudnou několika psům, protože každý z nich měl svůj prostor na dohledání. To samé nastalo u slídění. Byla to však radost sledovat jak v tomto tropickém dni psi neúnavně pracují! Musím také vyzdvihnout perfektní posuzování rozhodčích, kteří ocenili práci psa i přesto, že na této disciplíně vypadl. To se však netýkalo Kerrouška. Zkoušky zvládl jako starý mazák. Kerry došel jako jediný na samé 4, získal titul CACT a stal se vítězem zkoušek. Byl jsem moc šťastný že to těm dvěma zase vyšlo. Těším se, že se v Bříšťanech zase sejdeme, protože tyto zkoušky byly pro svoji atmosféru, pěkné terény a dobrou partu lidí nezapomenutelné.

A protože na nedělních podzimních zkouškách bylo jedno volné místo, tak jsme pro změnu přihlásili Manka. A jak jsme dopadli? Máňa prošel zkoušky v I.ceně, ale co je důležitější, je to, že v parném tropickém dni pracoval spolehlivě a zasloužil si na některých disciplínách uznání korony, kterou tvořili staří myslivečtí praktici. I tyto zkoušky byly skvěle připravené, nádherné terény, jen to sluníčko nemuselo tolik pálit.

KSZVP Bříšťany - Kerry Chlupaté štěstí - I.cena 136 bodů - CACT, vítěz zkoušek, kompletní výsledky zde.

KPZ Cidlina - Měník - Cyrus od Táborských Dvořáků - I.cena 179 bodů, kompletní výsledky zde.

BříšťanyMěník

Foto: M.Šírová - KCHLS

28.7.2009 - Fotky štěňátek v postojích z 20.7.2009.

V odchovech fotky štěňátek v postojích ve věku 7 týdnů.

8 štěňátek je už u svých nových páníčků. Přejeme jim do života hodně zdraví, štěstí a dlouhý a spokojený život.

27.7.2009 - NVP Mladá Boleslav, KSZVP Dunajovice, narození štěňátek, návštěvy kamarádů.

Na národní výstavě psů v Mladé Boleslavi 18.7. si Kerry vyběhal ve třídě pracovní V1, CAC. Kendy ve třídě vítězů V3, Princ Damián ve třídě mladých V3. Rozárka Chlupaté štěstí VN, pořadí se nezadávalo.

Další úžasná pracovní novinka. Kenny se v sobotu 25.7. na KSZVP v Dunajovicích stal čekatelem šampiona práce, když získal titul CACT. Gratulujeme paničce Petře a vůdkyni Terezce!

A jedna štěňátkovská novinka. 22.7. se Stelince (Ch Estee The Dream Team) a Jch Kendymu Chlupaté štěstí narodilo 11 krásných štěňátek! Bližší informace získáte na stránkách CHS Chlupaté štěstí.

Po výstavních a pracovních novinkách přinášíme několik fotek z návštěvy Goldie (Gwyneth Goldie Artesia Bohemica) s páníčky. Myslím, že si to psiska pořádně užili a Goldie s Kerrym se předvedli jako správná ztřeštěná dvojka. Na fotky koukněte tady. Na stránkách Goldie další spousta fotek. Děkujeme za návštěvu a doufám že se zase brzy sejdeme!

Mank, Goldie, Kerry

Minulý víkend nás navštívila Danča s Delfínkou a malou Rozárkou. I když nám víkend skoro celý propršel, tak jsme si to pěkně užili. Fotky z výcviku Rozárky, aportující jako starý profík, najdete tady. Fotky z procházky s dospělákama v lese a pár z domu tady. Děkujeme za návštěvu!

Kerry, Delfi, Mank

16.7.2009 - Nové fotky štěňátek.

Štěňátkům bude v neděli 7 týdnů. Včera byla naočkována, načipována a natetována. Na stránkách CHS GOLDEN SIRIUS najdete další fotky.

Štěňátka šest týdnůŠtěňátka šest týdnů

13.7.2009 - Nové fotky štěňátek.

Na stránkách CHS GOLDEN SIRIUS nové fotky štěňátek v postojích a portrétky. Všechna štěňátka jsou již zadaná!

9.7.2009 - Novinky několika uplynulých dní.

Minulých několik dní se toho událo docela dost a tak to vezmeme pěkně po pořádku.

V pátek 26.6. přišel poštou oficiálně přiznaný titul Český šampion práce našemu Kerrymu. Přidělen 25.6.2009. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi svými cennými radami při výcviku dopomohli k tomuto velmi cennému titulu. Jmenovitě Zuzce Ranftlové, Ivče Maříkové, Helče Kotasové, Jiřince Kantorové, Karlu Jedličkovi a nesmím zapomenout na svou drahou polovičku Jakuba, se kterým se společně připravujeme na zkoušky. Ale největší dík patří našemu zlatíčku Kerrouškovi, který je tak úžasný!

Ale abychom neusnuli na vavřínech, tak jsme se vydali na týdenní výcvikový pobyt do Vlkova, kde jsme se připravovali převážně na vodní práce. Před příjezdem na Vlkov, jsem ještě s Kerrym absolvovala MVP v Brně, kde jsme si vyběhali ve třídě pracovní V2, res.CAC. No a potom jsme si užívali týden cvičení a společných chvil s bezva partou Chlupatého štěstí.

V úterý 30.6. si Kerry odskočil nakrýt krásnou fenku Alettu od Syenitových skal "U". Pokud vše dobře dopadne, můžeme očekávat narození štěňátek v prvních zářijových dnech.

Kerry a AlettaKerry a Aletta

Při návratu domů jsme se zajeli podívat na Kerryho štěňátka, je jim pět týdnů a všechna už mají svá jména. Koukněte do odchovů nebo na stránky CHS GOLDEN SIRIUS. Volní jsou už jen tři pejsci!

Štěňátka pět týdnůŠtěňátka pět týdnů

V pondělí se zúčastnila KSZVP v Hodoníně Kerryho sestřička Kreizy Chlupaté štěstí a dopadly se svojí paničkou na jedničku, získaly titul CACT a tím se Kreizy k několika čekatelstvím šampiona krásy, stává ještě čekatelkou šampiona práce. Niko posíláme obrovskou gratulaci!

A poslední novinka, v úterý jsme si vyzvedli z pošty ještě jeden titul a to Kerryho Slovenský šampionát krásy.Oficiálně přiznán dne 15.6.2009.