Novinky červenec - prosinec 2010

19.12.2010 - Máňa slaví narozeniny

Ve středu náš Máňa oslaví 5 narozeniny. Maňulko, přejeme ti všechno nejlepší!

Máňa

18.12.2010 - Nové fotky

Na rajčeti nové fotky. Několik fotek z naší procházky minulou středu, kdy nám "trošku nasněžilo .... " a tady několik fotek zimního lesa.

18.12.2010 - Štěňátka

Roční Annie z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky)

Annie Annie Annie Annie

14.12.2010 - Štěňátka

5 měsíční Viki Chlupaté štěstí (Kerry x Benedictine Vetcare Bohemia)

Viki

14.12.2010 - 2x MVP Wels

4. a 5.12. na mezinárodní výstavě psů v Rakouském Welsu získal Kerry po oba dny známku výborný.

17.11.2010 - Zkoušky ZOP

Přesně po měsíci složil Kerryho syn Atar z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky) další zkoušku a to ZOP - prospěl výborně, 92b! Posíláme gratulaci do Ostravy!

Atar

29.10.2010 - Štěňátka

Včera oslavila štěňátka z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky) první narozeniny. Přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a pohodový život!

Půlrok také včera oslavila štěňátka z CHS Pouštní vítr (Kerry x Annie ze Sechova). Malá Daisy nezahálela a složila v Prosečné, přesně v šesti měsících, OVVR na plný počet bodů! Zuzko gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!

27.10.2010 - Zkouškové zpravodajství

15.- 17.10. jsme se zúčastnili s Kerrym a Kennym, kterého jsme měli u nás na výcvik, Mezinárodních všestranných zkoušek V. Rožmberského poháru, pořádaného pod záštitou KCHLS. Oba pejsci si vedli skvěle, Kerry získal ocenění za nejlepší práci na vodě, celkově skončil na 5 místě. Kenny získal ocenění za nejlepší práci na poli a celkové 3 místo. Oba se nyní mohou právem pyšnit přídomkem "U" - všestranný pes za svým jménem!!!

V neděli 17.10. Kerryho syn Atar z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky) složil zkoušku ZZO! Gratulujeme!

A protože byl Máňa poslední dobou trochu zanedbáván, tak jsme ho přihlásili na barvářské zkoušky pořádané v rámci Černostudničního poháru. Mank 17-ti hodinovou barvu došel a jen díky limitní známce na naháňce skončil ve II.ceně.

Po dvou měsících intenzivního výcviku už je Kennýsek u své paničky. Bylo nám velkým potěšením s ním pracovat a prožít s ním spoustu krásných chvil. Na rajčeti několik nových fotek ze společného soužití s Kennym.

Kerry, Kenny, Mank

10.10.2010 - MVP České Budějovice

Včera na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, jsme si s Kerrym ve třídě pracovní vyběhali titul CAC, který jsme potřebovali ke splnění Českého šampiona krásy !!! A protože Kerry je z loňska šampion práce, tak získáním Českého šampiona krásy se stává Dual šampionem ČR!!! A získáním 3 šampionátu se Kerry také stává Multichampionem!!! Máme obrovskou radost! Ivčo a Helčo díky za úžasného Kerryho!!!

Bráška Kendy ve třídě šampionu CAC a res. CACIB ! Výsledky ostatních chlupaťáků tady. Byla to opravdu vydařená výstava. Gratulace všem!

Výstava ČB

3.10.2010 - Štěňátka

Tři štěňátka z Chs Pouštní vítr (Kerry x Annie ze Sechova) měla svoji výstavní premiéru 18.9.2010 na klubové výstavě v Oslavanech. A nevedla si vůbec špatně. Caramel Eda - velmi nadějný 1, Clever Daisy - velmi nadějná 4, Carrie Ann - velmi nadějná!!! Gratulujeme majitelům a chovatelce Zuzce Mandelové!

Atar z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky) u moře v červenci 2010 -

Štěňátka Štěňátka

Atrar s Atreyem z Knovízské doliny (Kerry x Natali od Kovářovské Hůrky) v září 2010 -

Štěňátka Štěňátka

27.9.2010 - Dvoudenní výstava v Rakousku

Tento víkend jsme se znovu společně s Dančou a Rozárkou vypravili na dvoudenní výstavu do Rakouska. V sobotu se konala Mezinárodní výstava v Tullnu - nominační na Crufts a v neděli Klubová výstava - 9 NÖ Retrievertrophy v Schloss Katzelsdorf. Kerryho jsem měla po oba dny přihlášeného do třídy pracovní. V sobotu jsme si vyběhali V1 a titul CACA, čímž se Kerry stal čekatelem 4 šampiona krásy!!! Rozárka si vyběhala známku výborná. V neděli z klubovky si oba odnesli V2 a titul res. CACA!!!

Výstava Rakousko

27.9.2010 - výstavní a zkouškové zpravodajství

V neděli 12.9. jsme se společně a s Dančou a Rozárkou zúčastnili národní výstavy psů v Polské Zielone Góre. Kerry si vyběhal bezchybný posudek, titul CWC a BOS. Kerry tímto splnil podmínky pro přiznání titulu Šampion krásy Polska! Rozárka dosáhla úžasného úspěchu, když si vyběhala V1, CWC, BOS, BOB a BIG2!!!

Ale ani Kerryho sourozenci o víkendu nezaháleli a dva z nich se zúčastnili II.Severočeského Caldor derby. Kendy derby vyhrál, získal 2x titul CACT a stal jako 3 štěně z vrhu "Ká" Šampionem práce ČR!!!. Kenny, který je v současné době u nás na výcviku, došel derby na druhém místě s titulem res. CACT z vodních prací. Kenny se víkend před tím zúčastnil II.Jihomoravského Caldor derby kde získal 2x titul res.CACT a skončil celkově 3!!! Kenny po oba víkendy předvedl velice pěknou a precizní práci. Čtvere zkoušky došel pouze s jedinou 3!!!

Víkend na to, jsem se s Kerrym zúčasnila Mezinárodních všestranných zkoušek přinášení retrieverů v Třeboni. Bohužel, ani tyto všestranky se nám nepodařilo dojít. Byl to docela masakr, zkoušky dokončila pouze polovina psů a jediný pes došel v I.ceně.

7.9.2010 - OVVR

Další skvělá zpráva. Benji Golden Sirius v neděli složil OVVR! Gratulujeme!

2.9.2010 - DKK, DLK

Další skvělý výsledek RTG Kerryho potomků. Benji Golden Sirius (Kerry Chlupaté štěstí a Annette ze Zaječovského vršku), stejně jako jeho bratr, DKK 0/0, DLK 0/0, vyhodnoceno MVDr. Snášilem. Máme velikou radost!!! Gratulujeme majitelům a chovatelce Ivče Hřebíčkové!

Benji Golden SiriusBenji Golden Sirius

29.8.2010 - MVP Mladá Boleslav

Včera na mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi, Kerry ve třídě pracovní V2.

24.8.2010 - Štěňátka ze spojení FTCh, Ch Kerry Chlupaté štěstí x Jch, FTCh Benedictine Vetcare Bohemia

A po zkouškách jsme se jeli podívat na štěňátka do CHS Chlupaté štěstí. Štěňátka jsou překrásná, jedná se o velice vyrovnaný vrh!

Nové fotky na rajčeti. Volný je už jen jeden pejsek a jedna fenečka.

Štěňátka Štěňátka

24.8.2010 - Mezinárodní Field Trial Retrieverů - kachny Třeboň - Klec

V sobotu jsem se s Kerrouškem zúčastnila MFTR na kachny, pořádaném KCHLS v krásném prostředí jihočeských rybníků. Počasí nám přálo, celý den krásně svítilo sluníčko. S Kerrym jsme došli v I. ceně a získali titul CACT! Byly to velice pěkné zkoušky, příští rok se určitě zúčastníme znovu!

MFTRMFTR

Foto: M.Šírová - KCHLS

15.8.2010 - VII. ročník Poháru Světa myslivosti

Jak jsem loni slíbil, tak jsem se o víkendu zúčastnil s Mankem VII. ročníku Poháru Světa myslivosti, pořádaném KCHLS. V sobotu měli retrieveři podzimní zkoušky a v neděli speciální vodní práce. Vítězství jsme neobhájili, ale skončili jsme na překrásném druhém místě. V sobotu na podzimkách jsme skončili v I.ceně, se dvěma 3. V neděli na vodkách jsme s plným počtem bodů získali další titul CACT a vítěze zkoušek.

VII. ročník Poháru Světa myslivosti - CYRUS od Táborských Dvořáků - 2.místo.

Pohár světa myslivosti

V sobotu z podzimek si odnesl titul res. CACT Chunny Chlupaté štěstí a jelikož pes před ním již šampion práce je, stává se Chunnýsek čekatelem šampiona práce!!! Mončo ještě jednou obrovská gratulace!

Ze speciálních zkoušek z vodních prací, tentokrát z jiného místa, si odnesla titul CACT a celkového vítěze zkoušek Kerryho sestra Kreizy, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Šampion práce ČR. Je to již druhý pes z tohoto vrhu, který se může pyšnit titulem Šampion práce!!! Niko posíláme obrovskou gratulaci!

12.8.2010 - Štěňátka ze spojení FTCh, Ch Kerry Chlupaté štěstí x Jch, FTCh Benedictine Vetcare Bohemia

Včera štěňátka oslavila první měsíc svého života a všechna už mají svá jména. Fenky jsou Valeria, Vanessa, Vendy a Verunka. Pejsci Valmont, Victor, Vigo, Viki, Vinni a Vuitton. Několik nových fotek tady. Portrétky jednotlivých štěňátek, spousta fotek a videí na stránkách CHS Chlupaté štěstí.

Volný je už jen jeden pejsek a dvě fenečky.

Štěňátka Štěňátka

5.8.2010 - DKK, DLK

První výsledek RTG Kerryho potomků. Baron Golden Sirius (Kerry a Annette ze Zaječovského vršku) DKK 0/0, DLK 0/0, vyhodnoceno MVDr. Snášilem. Gratulujeme majitelům a chovatelce Ivče Hřebíčkové!!!

Baron Golden Sirius

5.8.2010 - I. Východočeské Caldor derby

O víkendu se zúčastnil Mank s páníčkem 1. Východočeského Caldor derby v Bříšťanech pořádaném KCHLS. V sobotu všichni pejsci nastoupili na vodní práce, Mank jako jediný došel na plný počet bodů a tak si zaslouženě odnesl další titul CACT. Druhý den na podzimních zkouškách, hned při první disciplíně získali 1 z markingu, která je odsunula do III. ceny. Ostatní disciplíny odchodil ve 4. Mank po celé zkoušky pracoval moc pěkně a byla na něm znát obrovská chuť a radost z práce.

I. VÝCHODOČESKÉ CALDOR DERBY RETRIEVERŮ - CYRUS od Táborských Dvořáků - 5.místo, kompletní výsledky zde.

Klubové speciální zkoušky z vodní práce - I.cena 136 bodů - CACT, Klubové podzimní zkoušky - III.cena 176 bodů

Derby BříšťanyDerby Bříšťany

Foto: M.Šírová - KCHLS

25.7.2010 - MVZPR - Kostelní Střímelice 17.- 18.7.

Minulý víkend jsem se s Kerrym zúčastnila mezinárodních všestranných zkoušek pořádaných pod záštitou Retriever klubu v Kostelních Střímelicích. Bohužel hned na čtvrté disciplíně, dohledávce pohozené kachny, jsme vypadli. Kerryho jsem posílala úplně jiným směrem než pohozená kachna ležela. Bohužel, posuzování rozhodčích na vodních disciplínách bylo dost rozporuplné. Dohledávka, v naší skupině, byla posuzována jako práce v rákosí a až později jsem se dozvěděla, že měla být prováděna v úplně jiných místech!!! Snad nám bude příště přát více štěstí a rozhodčí budou kvalifikovanější, jak si tyto prestižní zkoušky zaslouží.

11.7.2010 - Narození štěňátek ze spojení FTCh Kerry Chlupaté štěstí x Jch, FTCh Benedictine Vetcare Bohemia

Dnes se Týnce a Kerrymu narodilo 10 štěňátek, 4 fenky a 6 pejsků! Porod proběhl bez komplikací a velice rychle.

Další informace naleznete na stránkách CHS Chlupaté štěstí, chovatelka Iva Maříková, tel.: +420 777 685 805, +420 725 788 224.

Štěňátka

11.7.2010 - MZPR - CALDOR DERBY ČR 2010, ARLETA z Knovízské doliny

S Kerrym jsem se zúčastnila 25.-27.6.2010 Mezinárodních zkoušek přinášení retrieverů v Chlumu u Třeboně - CALDOR DERBY ČR 2010, na které jsme se nominovali v loňském roce vítězstvím v I. Jihomoravském derby!!! Kerry odchodil celé zkoušky ve 4, pouze na dohledávce 2 ks ve čtverci, jsme pro nedodržení časového limitu získali známku 2, která nás odsunula do II.ceny.

Zkoušek se zúčastnil také Kerryho bratr Kenny, který dokončil zkoušky s jedinou 3, taktéž na čtverci, v I.ceně!!! Gratulujeme vůdkyni Terezce a majitelce Petře!!!

MZPR Chlum u Třeboně - Kerry Chlupaté štěstí - II.cena 196 bodů, kompletní výsledky zde.

Odkaz na video šikovné 8 měsíční Arletky (Kerry a Natali od Kovářské hůrky), která se připravuje na agility.

ArletkaArletka