Novinky leden - červen 2009

24.6.2009 - Nové fotky štěňátek, MVP Štětín

Štěňátkům jsou tři týdny, už krásně sama baští. Několik nových fotek v odchovech. Portréty jednotlivých štěňátek si můžete prohlédnout na stránkách CHS GOLDEN SIRIUS.

V Polsku na MVP ve Štětíně si bráška Kendy Chlupaté štěstí, vyběhal známku výborný 2 a další bráška Princ Damián, výborný 3. Gratulujeme!

Štěňátka tři týdny

22.6.2009 - Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů Třeboň 19. - 21.6.2009

Tento víkend se to děly věci!

Máňa s Kerrouškem si jeli zkusit náročné zkoušky, které se konaly v nádherném prostředí Třeboňské Pergoly. Po tradičním pátečním rozlosování jsme v sobotu nastoupili na práci na poli. O Kerrouškovi snad nemá ani cenu něco psát. Pracoval velmi spolehlivě a precizně a byla na něm vidět ohromná chuť a radost. Zato Máňa se předvedl. Podával sice své standardní výkony, ale na markingu sehrál takové neuvěřitelné divadlo koroně, až jsem z toho zůstal stát jako sloup. Touto hereckou vložkou nás odsunul do II. ceny.

V neděli mi už Máňa nepřichystal žádné překvapení a došel s naprostým přehledem. A Kerry? Opět naprosto mazácké předvedení a se samými čtyřkami, včetně pomocných, došel zkoušky až do konce. A jelikož s plnou palbou dokončili ještě 3 pejskové, došlo na rozstřel, kde se Kerry umístil celkově na třetím místě. Získal titul res. CACT a jelikož fenka, která získala CACT je již šampionka, přechází její titul na Kerryho.

Tímto Kerry splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION PRÁCE!

Mank - II. cena, 183 bodů, Kerry I.cena, 204 bodů, res.CACT. Máme velkou radost z našich pejsků!!!

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

KerryKerry

Foto: M.Šírová - KCHLS

14.6.2009 - Další fotky štěňátek, NVP v Ratiboři

Nové fotky štěňátek v odchovech.

Dalšího skvělého výsledku dosáhla Kerryho sestřička Kreizy. Na národní výstavě v Polské Radtiboři získala V1, CWC a Nejlepší fena v rase.

Niko moc gratulujeme!

10.6.2009 - Nové fotky štěňátek

Do odchovů přidáno několik nových fotek štěňátek z 9 dne života.

Štěňátka devátý den

8.6.2009 - Nová záložka

Přidána nová záložka odchovy .

7.6.2009 - NVP Senec, MVP Nitra, KV RK Oslavany, KVP Lysá nad Labem, NVP Wałbrzych

V pátek ráno jsme se vydali společně s Dančou a malou Rozárkou Chlupaté štěstí na dvě výstavy na Slovensko.

V pátek se konala NVP v Senci, kde jsme s Kerrym získali ve třídě pracovní známku V3. V sobotu na MVP v Nitře, také ve třídě pracovní, V1, CAC - čímž jsme splnili podmínky pro udělení SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY a ještě jsme si jako bonus vyběhali res.CACIB. Rozárka se po oba dva dny moc pěkně prezentovala jak v pohybu tak v postoji, předváděla se jako pravý profesionál. Obdrdžela dva bezchybné posudky a 2x známku velmi nadějná, pořadí se nezadávalo. Po oba dva dny se předvedl ve třídě otevřené Kirby Chlupaté štěstí který získal 2x V2, res.CAC.

V sobotu, tentokrát na KV RK v Oslavanech, bojovala Kerryho sestřička Kreizy Chlupaté štěstí ve třídě pracovní. Kreizy tuto třídu vyhrála, získala titul CAC čímž se stala čekatelkou šampiona krásy již třetí země a ještě přidala neoficiální titul NEJHEZČÍ FENA GR.

Na sobotní krajské výstavě v Lysé nad Labem se předvedl Knight Chlupaté štěstí, který třídu otevřenou vyhrál a ještě se stal krajským vítězem.

A poslední výstavní aktualizace. Dnes na NV v Polském Wałbrzychu bojoval ve výstavním kruhu další bráška, tentokrát Kendy Chlupaté štěstí. Kendy si odnesl ze třídy pracovní další titul CWC.

Byl to velice úspěšný výstavní víkend. Všem majitelkám "Káček" a Danušce posíláme obrovskou gratulaci!

KerryKerry a Rozárka

2.6.2009 - Nové fotky štěňátek

Štěňátkům jsou dnes dva dny a tak přinášíme několik nových fotek.

Bohužel jedno štěňátko - pejsek nepřežil první noc.

Fenečky - druhý denPejsci - druhý den

31.5.2009 - Kerroušek je tatínkem!

Dnes se Annettce a Kerrymu narodilo 11 štěňátek! 7 kluků a 4 holky. Porod proběhl bez komplikací, štěňátka se mají čile k světu.

U štěňat předpokládáme výborné zdraví, výborné lovecké vlohy, kvalitní exteriér, překrásnou zlatou barvu a tmavý pigment.

Zájemci o štěňátka ze spojení Annette ze Zaječovského vršku a Kerry Chlupaté štěstí kontaktujte chovatelku Ivu Hřebíčkovou,

tel.: 311 623 058, 777 779 946, e-mail: iva@goldensirius.cz. Další informace naleznete na stránkách CHS GOLDEN SIRIUS.

Annettka se šťěňátky

Annette a KerryAnnette a Kerry

20.5.2009 - KVP, SVP KCHLS Hluboká n.Vltavou 9.-10.5.

Přinášíme naskenované posudky z klubovek.

Tady je sobotní od paní Anne Woodcock, a tady nedělní od Janet Buckingham.

17.5.2009 - Lesní zkoušky KCHLS Křtiny, NVP Jeleni Gora

Tak nám začala pracovní sezona. Absolvovali jsme naše letošní první zkoušky a to klubové lesní zkoušky KCHLS ve Křtinách u Brna. Počasí bylo pro práci ideální a terény nádherné.

Máňa začal neslavně. Na barvě mi 2x sešel, ale nakonec jsme barvu došli. Slídění a marking jsme absolvovali jako staří mazáci, bohužel odložení se nám nepovedlo. Máňa to prostě neustál, šel se za mnou podívat a tím nás vyřadil ze hry. Kerroušek měl slabší chvilku pouze na barvě, ty zkušenosti zkrátka chybí, ale ostatní disciplíny prošel bez zaváhání. Dokonce s malým bonusem při slídění, kdy donesl i zapomenutý kus.

Přestože limitní známka z barvy ho odsunula do II.ceny, stal se Kerry vítězem zkoušek. Máme obrovskou radost, Kerry jsi prostě pašák!

Kompletní výsledky si můžete prohlédnou zde.

KerryKerry

V neděli na NVP v Jeleni Goře v Polsku získal Kendy titul CWC, Národní vítěz, BOB, Nejlepší pracovní pes, BIG2. Blanko gratulujeme!

11.5.2009 - KVP, SVP KCHLS Hluboká n.Vltavou

O víkendu jsme se s Kerrym zúčastnili dvoudenní výstavy pořádané KCHLS. V sobotu se jednalo o Klubovou a v neděli o speciální výstavu. Po oba dva dny posuzovaly renomované anglické rozhodčí. V sobotu posuzovala psy paní Anne Woodcock - kennel Stanroph, feny paní Janet Buckingham - kennel Lindjan, v neděli se obě rozhodčí prohodily.

A jak že jsme dopadli?

V sobotu ve třídě otevřené jsme si s Kerrym v silné konkurenci 17 psů vyběhali překrásný posudek a V1, CAC.

V neděli opět v kvalitně obsazené třídě, tentokrát pracovní, v konkurenci 10 psů V2, res.CAC.

Máme obrovskou radost a moc si vážíme toho, že se Kerry líbil rozhodčím a zároveň chovatelkám ze země původu tohoto překrásného plemene.

A jak dopadli ostatní Káčka? Kreizy po oba dva dny V2, res. CAC, Klaris v sobotu VD, v neděli V, Kenny v sobotu V3, v neděli V4.

Jak dopadli Péčka a ostatní Chlupatáci najdete na stránkách Chlupatého štěstí. Všem posíláme gratulaci!!!.

A ještě jeden veliký úspěch, CHS Chlupaté štěstí se stává nejúspěšnější chovatelskou stanicí Golden retrieverů roku 2008 v celoroční soutěži Anka. Ivčo posíláme velikou gratulaci!

Kerry

5.5.2009 - Výcvikový tábor Malý Ratmírov 29.4. - 3.5., SV SRK Kosorín

Minulý týden jsme se zúčastnili výcvikového tábora v Malém Ratmírově. Tábor byl zaměřen na nácvik OVVR, ale byli zde i 2 skupiny pokročilých a tak jsme se věnovali nácviku na vyšší zkoušky.

Došlo i na pálení čarodějnic, kvůli dešti přesunutých až na pátek. Na pátek byla také pozvána Jindřichohradecká folková kapela Jen tak tak a tak jsme mohli při plápolání ohně poslouchat krásné písničky. A věřte nebo ne, čarodějnice opravdu přiletěly a jaké!

Sešlo se zde hned několik Kerryho sourozenců, jak z vrhu , tak z vrhu . Mank zde měl také sourozence a to sestřičku Ditu.

Fotoseriál z tábora zde.

Kerryho sourozenci

Sourozenci (Gryffindor a Victoria) - vrh K sedící zleva: Kendy, Kerry, Karis, Kenny, vrh P zleva: Philip, Perri, Jackie, Pheobe, Piers a Damián

V sobotu na Speciální výstavě SK RK v Kosoríně získal Kirby titul CAC, čímž se stává čekatelem šampiona krásy SK! Gratulujeme!

26.4.2009 - Voda je náš živel!

Včera, po příjezdu z výstavy jsme klukům udělali radost a vzali je k vodě.

Jak se to klukům líbilo koukněte tady,

25.4.2009 - MVP Opole, MVP České Budějovice

Dnes jsme se zúčastnili MVP v Polském Opole. Psy i feny posuzovala, krom třídy štěňat, dorostu a mladých, anglická rozhodčí Vicky Clarke.

Kerryho jsem vystavila ve třídě pracovní, kde jsme získali krásný posudek a známku výborný 3.

Sestřička Kreizy ve třídě pracovní, výborná 1, CWC, res.CACIB. Niko, moc gratulujeme!!!

Na fotky z výstavy koukněte tady, za fotky děkujeme Martině Turynové.

V Českých Budějovicích, také na MVP, bojovali další Chlupaťáci. Jak dopadli najdete na stránkách Chlupatého štěstí.

Všem posíláme gratulaci!!!

Kerry

24.4.2009 - Kéééroušek bude tatínkem!

Včerejší ultrazvukové vyšetření potvrdilo Annettky březost. Na přelomu května a června očekáváme narození štěňátek!

Už se moc těšíme.

Velikonoční přání

6.4.2009 - NVP Ostrava, MVP Wieselburg

V sobotu proběhla NVP v Ostravě, posuzovala paní Alena Čečrdlová. Kerry si vyběhal ve třídě pracovní bezchybný posudek a V1, CAC čímž se stává čekatelem šampiona krásy ČR. Máme ohromnou radost!

Kendy ve třídě otevřené V3, Chunny Chlupeté štěstí V1, CAC, Národní vítěz. Holky gratulujeme!

Ještě bych chtěla pár slov k výstavnímu kruhu. Myslím si, že výstavní poplatky jsou dostatečně vysoké na to, aby povrch kruhu byl alespoň trochu kvalitní. Kruh, který nebyl rovný a byl z větší části pokryt hlínou s kamením neodpovídá vážnosti národní výstavy psů. Ještě štěstí, že byl tak krásný den, nevím jak by to vypadalo kdyby pršelo, asi bychom se brodili, přinejmenším, po kotníky v bahně.

Ve stejný den bojoval ve výstavním kruhu v Rakousku na MVP ve Wieselburgu Kerryho tatínek Gryffindor Junior the Best Baron. Vyběhal ve třídě pracovní V2, res.CAC. Posíláme obrovskou gratulaci!

31.3.2009 - Novinky z víkendu

O víkendu proběhlo Kerryho první krytí, nakryl milou zlatou fenku Annette ze Zaječovského vršku.

Pokud vše dobře dopadne, můžeme očekávat narození štěňátek koncem května.

AnnetteKerry

A druhá novinka. V sobotu se konala NVP v Nitře A jak to dopadlo? Kendy vyběhal ve třídě pracovní V3, Kirby ve třídě otevřené V4.

Ale tento den patřil pejskovi Bennymu Z Makových dvorů, který v mezitřídě získal V1, CAC a následně vítěze plemene, titul BOB.

Všem posíláme gratulaci!

21.3.2009 - Procházka v Libštátě a první jarní den.

Přinášíme několik nových fotek z čtvrteční procházky v Libštátě a dnešního prvního jarního dne.

Tady je pár fotek z Libštátu. A tady z dnešního dne.

První jarní denLibštát

1.3.2009 - Nová záložka Keňa.

Přidána nová záložka Keňa, kde najdete deník a spoustu fotek z naší únorové dámské jízdy do Keni.

Koukněte tady.

Keňa

23.2.2009 - Kerry slaví narozeniny

Kerrouškovi jsou právě dnes 2 roky.

Kerry, přejeme ti všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, spoustu řádění, dohledaných aportíků, no zkrátka všechno co máš rád.

Všem 8 Kerryho sourozencům přejeme také jen to nejlepší!

A ještě bych chtěla poděkovat chovatelkám Ivče Maříkové a Heleně Chvalovské za tak úžasného psa jakým Kerry je.

22.2.2009 - Vyšetření PRA-prcd

Před koncem roku jsme nechali vyšetřit Manka a Kerryho na PRA-prcd Ing. Jaromírem Dostálem, DrSc a 6.2. přišly výsledky.

Oba dva mají PRCD - A - clear - geneticky zdravý!

8.2.2009 - DUO - CACIB Brno

Tento víkend jsme absolvovali v Česku poprvé pořádanou dvoudenní mezinárodní výstavu psů v Brně.

Mank v sobotu ve třídě otevřené získal známku výborný bez pořadí, Kerry v pracovce výborný 4.

V neděli jsme měli Manka přihlášeného do třídy pracovní kde získal známku výborný 4 a Kerry v mezitřídě v konkurenci 17 psů výborný 2, res.CAC!

Výsledky sourozenců (a že se nás tam sešlo) a ostatních "Chlupaťáků" najdete na stránkách Chlupatého štěstí.

Všem posíláme gratulaci!!!

KerryKáčka

1.2.2009 - Únorová procházka.

Dnes nám vysvitlo sluníčko a tak nesměl foťák na procházce chybět.

Několik nových fotek tady.

Únorová procházka

24.1.2009 - Na Borůvce na borůvkách aneb výkrmový pobyt v Krkonoších 14.-18.1.

Minulý týden jsme trávili na úžasné horské chatě s krásným jménem "Borůvka".

Samozřejmě, že jsme tam byli s celou "Chlupaťáckou" partou a našimi mazlíčky. Počasí nám přálo, takže došlo i na lyže, které jsme si užili dosytosti.

Také jsme se jeden den vypravili na Sněžku. Na vrcholu jsme měli díky nádhernému slunečnímu dni a inverzi v údolích pocit, že létáme nad mraky. Cestou dolů jsme vzali hopem, jako na klouzačce.

Po celou dobu se o nás skvěle starala celá rodina pana domácího Kamila. Vařil pro nás jen ty nejvybranější pochoutky a my se cítili jako v sedmém nebi. Do toho nám malý Vašík Cvašík svítil svým úsměvem jako sluníčko.

Zkrátka všichni jsme si tento pobyt užili a nám nezbývá, než poděkovat všem za krásné společné chvíle.

Hlavně však nesmíme zapomenout šířit slávu Kamilových božských borůvkových knedlíků, na ty budeme vzpomínat hodně dlouho.

Na fotky z hor se podívejte tady.

Pohled ze SněžkySmečka před Borůvkou

24.1.2009 - MVP Trenčín

Výstavy v Trenčíně jsme se opět nezúčastnili, ale "Chlupaťáci" si vedli víc než skvěle.

Kirby v mezitřídě získal známku výborný 3, Kreizy v pracovce výborná 1, CAC, čímž se stala čekatelkou Slovenského šampiona krásy.

Ale největšího úspěchu dosáhl pejsek Chunny Chlupaté štěstí, který si vyběhal CAC, CACIB, BOB!

Holky posíláme obrovskou gratulaci!!!

10.1.2009 - NVP Olomouc

Této letos první České výstavy jsme se osobně nezúčastnili, ale "Chlupaťáci" zde měli své zastoupení.

Kenny v mezitřídě získal známku výborný 4, Kreizy v pracovce výborná 1, CAC, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Český junior šampion.

Holky posíláme obrovskou gratulaci!

Výsledky ostatních "Chlupaťáků" najdete tady.

3.1.2009 - Silvestrovská procházka s Kendym.

Vánoční procházka

1.1.2009 - Vánoční procházka 28.12.

Ve fotogalerii je několik nových fotek z Vánoční procházky. Koukněte tady.

Vánoční procházkaVánoční procházka

1.1.2009 - Vánoční psí taškařice v Libštátě 27.12.

V sobotu pro nás Helča připravila vánoční procházku se soutěžemi. Sešlo se nás 9 lidí s 8 chlupaťáky. Užili jsme si legraci, pejsci se krásně vyběhali.

Odpoledne jsme zakončili posezením v místní hospůdce.

Na fotky z této podařené akcičky se můžete podívat na stránkách CHS Calenzana nebo CHS Cambrella.

Foto Ilona Bártová - CHS Cambrella

Vánoční soutěž v Libštátě

PF 2009